Do jakich wnętrz pasują stoliki kawowe drewniane

Drewno to materiał, który wygląda dobrze w każdym wnętrzu, ocieplając je i dodając mu naturalności. Stoliki kawowe drewniane można ciekawie wkomponować zarówno we wnętrzu w stylu boho czy rustykalnym, jak i w industrialnym lub minimalistycznym.

Loftowy drewniany stolik kawowy

Jeden z najbardziej popularnych modeli stolików kawowych to taki z drewnianym blatem i metalową podstawą. Jest chętnie wykorzystywany do salonu czy gabinetu w stylu loftowym i industrialnym. W zależności od charakteru wnętrza można wybrać taki na grubych, metalowych nogach lub na bardziej delikatnych, cieńszych, niekiedy wyciętych w ażurową dekorację. Gruby plaster drewna na żelaznej podstawie wygląda świetnie przy kominku z kamienia lub betonu.

Stoliki kawowe drewniane z funkcją szafki

Praktyczne i ciekawe mogą być drewniane stoliki wyposażone w szufladki lub półki. Dzięki temu można w nich trzymać drobiazgi i tym samym ograniczyć bałagan. Dostępne są też stoliki z gazetownikiem. Tego typu rozwiązanie wygląda ciekawie w klasycznych wnętrzach. Z kolei ozdobne szufladki w drewnianym stoliku świetnie wpiszą się w styl rustykalny, który lubi takie dekoracyjne elementy.

Drewno w duecie

stoliki kawowe drewniane

Klimatyczne stoliki kawowe drewniane mogą być przygotowane poprzez połączenie drewna z innego rodzaju materiałem. Modne jest scalenie w blacie drewna i żywicy, która daje niebywały efekt nawiązujący drzew w stanie naturalnym i wydziela piękny, leśny zapach. We wnętrzach z dużą ilością szkła drewno będzie ciekawym kontrapunktem, szczególnie jeśli zostanie połączone na blacie z kawałkiem szklanej tafli.

Stoliki kawowe drewniane – jakie drewno wybrać?

Najbardziej klasyczne będzie drewno dębowe, które ma mocny, wyrazisty rysunek i kolor. Dębowy stolik kawowy można postawić w salonie w typie art deco lub w klasycznie urządzonym gabinecie. Jeśli przy urządzaniu wnętrza bierze się pod uwagę to, by było przyjazne środowisku, można wybrać drewno z odzysku – w produkcji tego typu materiału łączy się różne gatunki drzew, np. akację, mango, ścinki sosny, co daje efekt drzewnej mozaiki, świetnej do wnętrz w stylu boho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *